Powerslide Nordic Bremseklods er designet til kalvebremser på Powerslide Nordic Skates eller rulleski. Den er lavet af slidstærkt NR/SBR og sikrer pålidelig bremsning.
Berset ClaudePont-en-Ogoz, SchweizVerificeret køber4 ud af 5Tip top 😊, fortæl mig venligst, hvordan jeg får en bremse, da den ikke længere er i dit katalog?Nicolas BodinLa Trinité, FrankrigVerificeret køber5 ud af 5Nickellievain bernardchateau-thierry (hauts de france, FrankrigVerificeret køber5 ud af 5KvalitetsproduktSvar fra SkateProBremseklodser slides ret hurtigt, men hvis du mener, at det er en produktfejl, så tøv ikke med at kontakte os for en løsning. Med venlig hilsen /SorayaFrank W.Canaan, USAVerificeret køber5 ud af 5Der er ikke noget problem med selve bremseklodsen. Men i beskrivelsen står der "1 par". Der burde stå "1 stk." i beskrivelsen.
Der var kun én bremseklods i plastikposen.Ivan Valero Seguralibrilla, Spanien4 ud af 5Alt er ok, bortset fra prisen.Rune H. G.Fjellhamar, Norge2 ud af 5Bremsesystemet på min PS Nordic trail er dårligt. Slapt og af og til med stærke vibrationer. Jeg kan se, at dette års skøjter har et nydesignet system. Det var også på tide. Den her viste pude slides meget hurtigt og skal justeres omhyggeligt for at få god effekt - hvilket opnås uden vibrationer.Lasse BakkeOslo, NorgeVerificeret køber5 ud af 5Fantastisk!