Beskrivelse
Gør dig klar til skatepark action med Chaya Karma rulleskøjten. Det kan stærkt anbefales at købe et par grind blocks med rulleskøjterne. Denne Grind block er asymmetrisk, hvilket er noget nyt. Dette åbner skateparken op til et helt nyt udvalg af tricks. Yderligere forbedret af det faktum at du kan vælge at skifte sider for ekstra tricks og sjov.
Old School er Newschool med flere og flere Derby pros der går tilbage til fritidssjov på en stor skala med bowl og park skating.
Støvlerne er lavet i en sneaker stil med en forstærket hæl. Den justerbare Cherry Toe stop giver dig eksta kontrol og tillader dig at bruge den aktivt både til at sætte af og bremse. Wicked ABEC7 kuglelejerne giver ubesværet rullehastighed. Pladerne er Chayas Shari plader lavet med et mix af nylon og fiberglas for en stærk og let plade. Sammen med 20° støbte aluminium trucks og Jelly Interlock-puder får du en meget manøvrerbar quad rulleskøjte, der er sjov at skate og let at styre.
Kompatible dele
Find produkter, som er kompatible med Chaya Karma Side-By-Side Aggressive Rulleskøjter:
