Rollerblade Microblade er et par inliners til børn, og de byder på en god sammenhæng mellem performance og pris. De kan justeres i størrelsen, så de kan holde i op til flere sæsoner. Derfor er de perfekte til børn, der stadig vokser. På disse Rollerblade inliners finder du en blød støvle. Den bløde konstruktion sikrer et behageligt fit.
En high-cut cuff giver maksimal ankelstøtte, så du får stabilitet og oplever mindre muskeltræthed
Powerstrap til at holde hælen på plads og give ekstra kontrol uden at gå på kompromis med komforten
72mm hjul med en hårdhed på 80A er en perfekt afrunding af dette setup
Liners der er ventilerede og anatomisk formede
Kombinationen af åndbar mesh og skum i inderstøvlerne gør det behageligt for dine fødder
Bremse medfølger
Husk at gå skruerne efter for at tjekke om de er strammet ordenligt inden du kører på rulleskøjterne. Herefter anbefales det, at du med jævne mellemrum går skruernes tilstand efter.
Kompatible dele
Find produkter, som er kompatible med Rollerblade Microblade Inliners Børn:
Sarah FrahmDannenberg (Elbe), TysklandVerificeret køber5 ud af 5Vi er meget tilfredse. Min datter (4) elsker at gå i disse sko. Hjulene er super letløbende. Selv når energien er væk på vej tilbage, behøver barnet kun at stå oprejst, og det er nemt at skubbe.
God pasform, behagelig og meget let rullemodstand. Størrelsesjusteringen er også nem at håndtere. Jeg ville købe dem igenMelanie U.Glashütten, TysklandVerificeret køber5 ud af 5Super rulleskøjter! Bremserne fungerer godt, sidder perfekt på foden. Vores datter (7) er begejstret! Hurtig levering!Martin D.Woluwe-Saint-Pierre, BelgienVerificeret køber5 ud af 5Meget gode inline rulleskøjter, indtil videre total tilfredshed.Marcin KowalskiAthlone, IrlandVerificeret køber5 ud af 5Min søn på 8 år elsker demJennifer F.Edmonton, CanadaVerificeret køber5 ud af 5Meget tilfreds med produktets kvalitet!Doris F.Wildenberg, TysklandVerificeret køber5 ud af 5Bedste leveringJana M.Zürich, SchweizVerificeret køber5 ud af 5Vores søn kunne køre med ham med det samme.Hans ove andersenDanmarkVerificeret køber5 ud af 5👍👍👍Robert CiurysekCharleville, IrlandVerificeret køber5 ud af 5Perfekt produktSabrina BaumannStüsslingen, SchweizVerificeret køber5 ud af 5Fantastisk kvalitet, vi er glade. Leveret hurtigt. 👍 Mange tak og fortsæt det gode arbejde