Slidstærke og grippy skatersko med forstærket flick-område
Catiba High Pro Skate Shoes fra Cariuma er et par holdbare og dedikerede skatersko. De er lavet af en blanding af naturlige materialer med en overdel af ruskind og økologisk bomuldslærred, såler af naturgummi og snørebånd af genbrugsplast. Catiba Pro's giver godt greb, board feel og holdbarhed og er meget behagelige at have på.
Tekniske egenskaber
Klæbrige ydersåler af naturgummi med et klassisk og grippy sildebensmønster
Tykke og grebsrige rævestriber på siderne for bedre flick og board feel
Forstærket flick-område (forreste overdel) for øget holdbarhed
Anatomisk formede memory foam-indlægssåler med god svangstøtte
Hver gang der sælges et par Cariuma-sneakers, planter Cariuma 2 træer gennem deres eget genplantningsprogram i Brasilien.
E. LópezCadiz, SpanienVerificeret køber5 ud af 5100% anbefalet!!!Luís RodriguesMarinha Grande, PortugalVerificeret køber5 ud af 5Meget god!!!!!S. FredericVerdun-sur-Garonne, FrankrigVerificeret køber5 ud af 5De bedste sko! De er perfekte til surfboarding, og jeg kunne ikke finde dem andre steder i Europa, så tak til Skatepro!Manfred G.Nümbrecht, TysklandVerificeret køber5 ud af 5Super komfortabel sko eksemplarisk virksomhedMerel MaximeBayonne, FrankrigVerificeret køber2 ud af 5Til cruising, hvorfor ikke, men til skøjteløb synes jeg, at sålen slet ikke er tyk nok. Det betyder, at levetiden er for kort. Og deres indkøringssystem er ikke godt nok. De er komplicerede at tage på, hvis du har brug for, at de støtter dine fødder i det mindste en smule.Pawel WilkoszSligo, IrlandVerificeret køber4 ud af 5Sålen på skoen holder ikke så længe, men den er fantastisk og behagelig.Kevin SweeneyWarrington, StorbritannienVerificeret køber5 ud af 5Hurtig service og godt produkt. Tak for det!Stéphane MARINELLILa Trinité, FrankrigVerificeret køber5 ud af 5Siden er enkel og hurtig at bestille.
Pakker modtaget på mindre end 48 timer.
Produkt af høj kvalitet, omhyggeligt pakket.
Meget tilfreds med mine sko.
Tak til SkateProCiaran O’LoanBALLYMENA, StorbritannienVerificeret køber5 ud af 5Materialer og kvalitet virker meget god indtil videre, rimelig, men ikke alt for bred pasform. Passer i størrelsen eller måske en halv størrelse mindrePetra VeldenPelt, BelgienVerificeret køber5 ud af 5Min søn elsker disse sko. De er ikke billige. Men de holder i meget lang tid. Super komfortable og gode til skøjteløb. Dette er hans tredje par. Og selv de første er ikke gået i stykker endnu. Hvilket altid er sket hurtigt med de andre skatersko.