Roces M12 Lo Team Pomegranate er et par aggressive rulleskøjter, og de byder på en god sammenhæng mellem performance og pris. Hvis du elsker at grinde og lave tricks i skateparkerne og på gaden, er disse rulleskøjter et idéelt valg for dig. På disse Roces aggressive rulleskøjter finder du en hård støvle. Så hvis kraftoverførsel og støtte er vigtigt for dig, har du her et par rulleskøjter, der leverer det du søger. Roces M12 Lo Team Pomegranate er små i størrelsen. Vælg gerne en størrelse større end din normale skostørrelse. Disse rulleskøjter passer dig, hvis du har smalle fødder
Anti-rockered frame med mindre hjul i midten, så du får god plads til at grinde
58mm hjul med en hårdhed på 88A og en bred profil til hurtig acceleration og sikker landing af dine tricks
UFS (Universal Frame System) er et monteringssystem, der giver masser af muligheder i forhold til at variere dit setup, og sammensætte forskellige frames og støvler
Anatomisk udformede inderstøvler, som matcher dine fødders naturlige form og giver øget komfort
PU grind wheels er monteret på dette setup for at minimere risikoen for wheel bites, når du grinder
Husk at gå skruerne efter for at tjekke om de er strammet ordenligt inden du kører på rulleskøjterne. Herefter anbefales det, at du med jævne mellemrum går skruernes tilstand efter.
Daniel L.Stadtlohn, TysklandVerificeret køber3 ud af 5Fed skøjte men desværre for stor, på grund af den forkerte størrelsesguide her i varebeskrivelsen (billeder) måtte jeg desværre sende den tilbage.
Ifølge tabellen har jeg størrelse EU 47 MP 285 mm, leveret var størrelse EU47 MP 305mm.
Disse værdier var også på skøjtens tunge.
Jeg har vedhæftet en tabel, der viser den korrekte størrelse.
Tjenesten var stor og intet problem via Whatsapp.Svar fra SkateProMange tak for vurderingen.
Vi beklager meget, at der er vist en forkert størrelsesguide på vores hjemmeside! Vi har allerede sendt problemet videre til vores produktafdeling, så det kan blive rettet.
Vi siger mange tak! / Dit SkatePro-teamMarcus GustafssonGemla, SverigeVerificeret køber5 ud af 5Har normalt 44/45 i skostørrelse. Købte 49 her, og jeg kunne ikke have haft mindre. Går for at kontrollere størrelsesguiden, når du bestiller, og det var fantastisk. Har endnu ikke rejst med dem, men de føltes meget behagelige, da jeg prøvede dem.Francesco Ambuchi - 3ARMontale, ItalienVerificeret køber5 ud af 5Visuelt smukke, jeg elsker dem.
Skallen er størrelse 43-44, så den er lidt stor til min 42 1/2Victoor MackiewiczHouten, HollandVerificeret køber4 ud af 5Sidder og kører godt. Ser godt ud. Eneste skam (og det er et mindre punkt) er, at soulplaten ved hælen ikke slutter perfekt til skoen. Og fordi der kun er 1 foto online af siden, så jeg det ikke på forhånd.Ashleigh ParsonsGeldrop, HollandVerificeret køber5 ud af 5Gode første aggressive inliners!Cathleen s.Berlin, TysklandVerificeret køber5 ud af 5Størrelsesguiden hjalp mig meget med at vælge den rigtige størrelse her, jeg bruger normalt en 40/41, men her var det helt klart en 43, som også passer som hånd i handske.Zanaina Horafa meziuMeyrin, SchweizVerificeret køber5 ud af 5En af de bedste virksomheder at købe online, kvalitet, pris, hurtig levering og alt det, uden bla bla ...