Suede Eco-Fur er et par kunstskøjter fra Roces' Iceglamour-kollektion. De er lavet til kunstskøjteløb og kommer med en fuld funktionel klinge med takker, så du kan udfolde dig maksimalt i spring og spins. Som navnet indikerer, er skøjten foret med blødt og miljøvenlig pels, der giver skøjten et twist af hygge og varme på de koldere dage.
Tekniske specifikationer:
Hårdfør overdel og pløs lavet af syntetisk ruskind (miljøvenlig)
Blød inderforing i syntetisk pels (miljøvenlig)
God og naturlig pasform takket være dens anatomisk formede fodsål
Klinge lavet i rustfri stål for længere levetid
Lukkesystem til snørebånd for et rent og glamourøst udseende
Høj lateral støtte i hælområdet for maksimal kraftoverførsel
Synnøve KnappenFjell, NorgeVerificeret køber5 ud af 5Flotte skøjterElisabeth L.Oslo, NorgeVerificeret køber5 ud af 5Jeg er meget tilfreds med mine skøjter. De passer godt og, vigtigst af alt, de er varme :)Linda Agathe OldeideBergen, NorgeVerificeret køber5 ud af 5Meget godt. Jeg har brede fødder, og disse passer perfekt. Jeg bruger størrelse 39 i sko og købte størrelse 41. Jeg kunne nemt have købt størrelse 40 og stadig haft masser af plads til tykke sokker.Ann Therese Sandal StamnesfetUlset, NorgeVerificeret køber5 ud af 5Meget flotte skøjter, smuk farve, der er lysere end på billedet. Desværre var de for store, så jeg returnerede dem. En størrelse mindre ville have været bedre, men de er stadig rigeligt store. Der er plads til en god uldindlægssål ud over tykke sokker. Jeg fik rådet at gå en størrelse op fra min normale størrelse for at have plads til en god sok. De var alt for store. Ellers er det solide skøjter, der sidder behageligt på foden. De er blevet en favorit..Norge5 ud af 5Er det muligt?! :-)
Alt er helt perfekt! Og leveret så hurtigt! Jeg tog chancen med størrelse 42, som måske var lidt lille, men skøjterne passer perfekt. Selv med tykke sokker. Jeg smiler fra øre til øre, og det er koldt udenfor! Yay! Tak!!!Charlotte S.Haugesund, NorgeVerificeret køber5 ud af 5Dejlige skøjter, der er utroligt behagelige og varme!Astrid S.ASKER, NorgeVerificeret køber5 ud af 5Meget tilfreds med disse! Komfortabel og varm. Gik en størrelse op for at have lidt ekstra plads til tykke sokker.Sara LangmanKemnay, StorbritannienVerificeret køber5 ud af 5Min datter havde svært ved at finde skøjter, der sad behageligt – hun er ret følsom – og disse var de eneste, jeg kunne finde i størrelse 2 med pelsfor. Jeg fik dem ikke slebet, for det tilfælde at hun ikke kunne lide dem, så hun ikke kunne returnere dem… Da de ankom, var de allerede slebet, så hun kunne bruge dem med det samme, og hun er vild med dem! Det virker helt klart at vælge en størrelse større!Alix yharrassarryHendaye, FrankrigVerificeret køber4 ud af 5Støvlen er bred, hvilket er det, jeg ledte efter, så den er ret behagelig, men jeg har ikke rigtig kunnet afprøve dem endnu, fordi skæret ikke er blevet udført korrekt.Svar fra SkateProTak for din anmeldelse. Vi er kede af at høre om problemet med slibningen. Vi håber, at du snart kan prøve dem ordentligt og dele en ny anmeldelse bagefter. //Dit SkatePro-team 😊Klironomou isminiΧολαργοσ, GrækenlandVerificeret køber5 ud af 5Super